PROTO avastustehase e-poe üldtingimused

Üldised tingimused kehtivad www.prototehas.voog.com kliendi (edaspidi Ostja) ja www.prototehas.voog.com (edaspidi PROTO avastustehase e-pood) omaniku vahel kaupade ostmisel tekkivate õigussuhete kohta:

Proto OÜ
Peetri 10, Noblessner, Tallinn 10415
reg. Nr 14158153
KMKR nr EE102028346
a/a Swedbank AS EE802200221065587101

Üldised tingimused ei saa vastuolus olla Eesti Vabariigis kehtivate õigusnormidega ning vajadusel (vaidluste või puuduva informatsiooni puhul) on antud normidega täiendatud.

PROTO avastustehase e-pood jätab endale õiguse käesolevaid tingimusi ja toodete hindasid ühepoolselt muuta oma tegevuse efektiivsuse, konkurentsivõimelisuse, edaspidise arenemise ja kaupade sortimendi täiendamise või reorganiseerimise eesmärgil. Tingimuste ja tootehindade muudatused ning täiendused jõustuvad alates nimetatud informatsiooni ilmumise momendist leheküljel www.prototehas.voog.com  . Kui Ostja edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuse jõustumist, siis Ostja jaoks kehtivad tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimused, v.a kui seaduses või käesolevates tingimustes on ette nähtud teisiti.

PROTO avastustehase e-pood ja Ostja soovivad kaubelda www.prototehas.voog.com  kodulehekülje kaudu käesolevas dokumendis sätestatud tingimustel.

PROTO avastustehase e-pood koduleheküljel tellimust vormistades ning maksmist sooritades kinnitab Ostja, et ta on tutvunud müügitingimustega ja on nendega nõus.

 

Hinnakiri

PROTO avastustehase e-poe koduleheküljel müüdavate toodete hinnad on toodud eurodes kohaletoimetamise kuluta (v.a kampaaniate raames). Kõik hinnad sisaldavad käibemaksu 20%.

PROTO avastustehase e-pood jätab endale õiguse hindasid korrigeerida. Kui Ostja edastas oma tellimuse enne hinna muudatuse jõustumist, siis tema jaoks kehtib hind, mis oli tellimuse kinnitusel kajastatud tellimuse vormistamise momendil.

Täpsem informatsioon kohaletoimetamisviiside ja -hindade kohta on toodud punkti „Kohaletoimetamine“all.

Tellimine juriidilisele isikule

E- poest on võimalik tellida interneti teel vaid neid kaupu, millel on link “Lisa ostukorvi”.

Kauba hind või kauba saadavus võib jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui ostja on esitanud tellimuse enne vastavate tingimuste muutmist, kehtivad ostjale tellimuse hetkel kehtinud lepingutingimused. Kui e-poel ei ole võimalik tellimust täita, võetakse ostjaga ühendust.

 1. Soovitud kauba ostukorvi asetamiseks tuleb kasutada linki „Lisa ostukorvi“.
 2. Lehel „Ostukorv“ saab soovi korral veel muuta ostukorvi sisu.
 3. Lehel „Ostukorvi summad“ tuleb valida tarneviis.
 4. Lehel „Maksmine“ tuleb valida „Äriklient“ ning sisestada vajalikud andmed.
 5. Lehel „Sinu tellimus“ tuleb valida täpne tarne asukoht.
 6. Tellimiseks tuleb valida „Arvega tasumine juriidilistele isikutele“ ning vajutada lingile „Esita tellimus“.
 7. Kaup väljastatakse kolme päeva jooksul peale arve tasumist.

 

Tellimine eraisikule

E-poest on võimalik osta interneti teel vaid neid kaupu, millel on link “Lisa ostukorvi”.

Kauba hind või kauba saadavus võib jooksvalt ja ette teatamata muutuda. Kui ostja on esitanud tellimuse enne vastavate tingimuste muutmist, kehtivad ostjale tellimuse hetkel kehtinud lepingutingimused.

Kui e-poel ei ole võimalik tellimust täita, võetakse ostjaga ühendust ning tagastatakse tasutud summa.

 1. Soovitud kauba ostukorvi asetamiseks tuleb kasutada linki „Lisa ostukorvi“
 2. Lehel „Ostukorv“ saab soovi korral veel muuta ostukorvi sisu.
 3. Lehel „Ostukorv“ tuleb valida tarneviis, märkida arvelduse andmed ning valida makseviis.
 4. Tasumiseks tuleb valida pangalink ning vajutada lingile „Maksma“.
 5. Kaup väljastatakse kolme päeva jooksul peale arve tasumist.

Maksmine

E-poes saab maksta valitud kauba eest arve alusel. 

E-poes teostatud ostud vaadatakse läbi tööpäeval ajavahemikus 9.00-17.00. Laupäeval, pühapäeval ja riigipühadel edastatud ostud vaadatakse läbi nädalavahetusele või pühadele järgneval tööpäeval. Kaup saadetakse tellimuses sisestatud Smartposti või Omniva pakiautomaati või Omniva kulleriga tellimuses märgitud aadressile 2-5 tööpäeva jooksul.

Noblessner park OÜ on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja Maksekeskus AS-le.


Kohaletoimetamine Eesti Vabariigi piires 

Ostjal on võimalik valida kolme kauba kättesaamise viisi vahel:

 • Itella SmartPosti või Omniva pakiautomaadi vahendusel Eesti Vabariigi piires;
 • Omniva kullerteenuse vahendusel Eesti Vabariigi piires;
 • tulla ise järele PROTO avastustehase meenetepoodi 7 päeva jooksul alates ostu sooritamisest.

Kõik e-poest ostetud kaubad jõuavad Ostja poolt valitud pakiautomaati või tellitud aadressile 2 kuni 5 tööpäeva jooksul. Kui tellimus on esitatud nädalavahetusel või pühade ajal, siis tarnitakse kaup tellijani pühadele järgnevatel tööpäevadel.

Itella Smartposti või Omnivaga saab Ostja kauba tellida pakiautomaati. Tellimuse vormistamisel tuleb nimekirjast valida sobivaim pakiautomaat kauba kättesaamiseks. Paki saabumisel pakiautomaati saadetakse Ostja mobiilile teade ning isiklik uksekood. Ostjal tuleb kood sisestada pakiautomaadi arvutisse, seejärel avaneb pakiautomaadi uks ja Ostja saab kauba kätte. Saadetist hoitakse pakiautomaadis 7 päeva alates paki sisestamisest. Kui Ostja ei ole pakil 7 päeva jooksul järgi käinud, tagastatakse see saatjale. Kui pakk on saatjale tagastatud, tuleb paki kättesaamiseks Ostjal postikulu uuesti tasuda.

Itella Smartpostiga on kohaletoimetamine 3,50 €;
Omnivaga on kohaletoimetamine 4 €.

Omiva kulleriga on kohaletoimetamine 5 €;
DPD kulleriga on kohaletoimetamine 6,50 €.

 

Kauba tagastamine

Tarbijal on õigus 14 päeva jooksul alates kauba kättetoimetamise päevast kaup tagastada ja saada tasutud raha tagasi 30 päeva jooksul (v.a kauba tagasisaatmise transpordikulu).

Tagastada ei saa kaupasid, mille ümbris on lõhutud või ära visatud. Tagastatav kaup ei tohi olla kasutatud ning see peab olema originaalpakendis.

Originaalpakendi avamine tuleb teha ettevaatlikult, seda kahjustamata. Ainult juhul, kui pakendit ei saa lõhkumata/rikkumata avada, ei vastuta Ostja rikutud pakendi eest.

Tagasimaksmise aeg hakkab kehtima hetkest, kui olete mittesobiva kauba tagastanud müüjale, kes on selle kätte saanud ning üle kontrollinud.

Kauba tagastamiseks tuleb saata e-kiri aadressil pood@protofactory.ee ning e-kirjas peab sisalduma järgmine info: ostja nimi, tagastatav kaup, tellimuse number, tagastamise põhjus ning arveldusarve, kuhu raha tagasi kanda.

Müügigarantii ja pretensiooni esitamine

Ostjal on õigus lepingutingimustele mittevastava kauba puhul, mis ei vasta pakutud näidisele või on puudustega, esitada kaebus ning kaup tagastada. Pretensioonide esitamise tähtaeg on kaks aastat.

Pretensioon tuleb esitada viivitamatult, kuid mitte hiljem kui kahe kuu jooksul alates kauba puuduse avastamisest. Hilisemate probleemide lihtsamaks lahendamiseks peaks tarbija säilitama kindlasti ostudokumendid (arve, leping jne), mis tõendavad, et kaup on ostetud PROTO avastustehase e-poest. Ilma müüki tõendava dokumendita võib müüja probleemi lahendamata jätta.

Puudusega kauba korral on tarbijal õigus:

1. Nõuda esmalt kauba tasuta parandamist või selle asendamist uue kaubaga.

2. Nõuda lepingust taganemist, juhul kui:

 • müüjal ei ole võimalik kaupa parandada või asendada;
 • parandamine ebaõnnestub;
 • müüja ei ole kauba puudust mõistliku aja jooksul kõrvaldanud;
 • kauba parandamise või asendamisega on tarbijale tekitatud põhjendamatuid ebamugavusi.

Müüja ei vastuta kauba puuduste eest juhul, kui:

 • toote rikke on põhjustanud vale kasutamine või lohakas hooldus; toode on juba avatud või remonditud mitte meie ettevõtte poolt;
 • mehhaaniliste vigastuste korral;
 • rikke on põhjustanud ülepinge, vee- või tulekahju või muud tootjast mittesõltuvad asjaolud;
 • tootel puudub ostutšekk või arve.

E-poest ostetud kaupade või teenustega seotud kaebused tuleb edastad e-posti aadressil: pood@protofactory.ee . Kauba võib tagastada aadressile Proto OÜ
PROTO avastustehasesse, Peetri 10 Noblessner Tallinn 10415.

Lisainfo tellimuse kohta

E-R kell 9.00-17.00  telefonil +372 627 6661
e-posti aadressil:  pood@protofactory.ee