Buki minilabor Fluo & Glow

Loo keemilisi eksperimente, mis helendavad pimedas. Õpi keemiat mänguliselt.

Katse 1: Lülita sisse UV-valgusti, millega näed pimeduses helenduvaid värve.
Aseta lauale karripulber, rahatäht, hästi küpsenud banaan ja klaas toonikut, mis sisaldab kiniini. Muuda tuba täiesti pimedaks ja uuri objekte UV-valgusega. Laual olevad ained on fluorestseerivad. Need on valmistatud molekulidest, mis neelavad ja salvestavad valgust ning hakkavad hämaras, UV-valguse käes helenduma.

Katse 2: Vala taldrikule piim. Vala mõõduklaasi natuke vett, mida kasutada pipeti loputamiseks. Võta pipetiga üht fluorestseeruvat värvi ja aseta üks või kaks tilka taldrikule, piima sisse. Loputa pipett mõõduklaasis ja kasuta teist, komplektis olevat värvi. Pimenda tuba ja jälgi mõju UV-valgustiga. Loputa pipett mõõduklaasis. Nüüd aseta taldriku keskele tilk nõudepesuvedelikku ja oled loonud fluorestseeruva kunstiteose!

Katse 3: Vala suurde klaasi taimeõli. Vala mõõduklaasi vett, mida kasutad pipeti loputamiseks. Kustuta tuled, sulge kardinad ja valgusta taimeõliklaasi UV-valgusega. Lisa sinna pipetiga paar tilka fluorestseeruvat värvi. Tilkadest moodustavad väikesed pallid, mis vajuvad klaasi põhja.

Pakend sisaldab: Mõõduklaasi, pipetti, pintslit, katseklaasi, UV-valgustit, fosforvärve (valge, roheline, punane). Samuti vajad: nõudepesu vedeliku, karripulbrit, rahatähte, hästi küpsenud banaani, kiniini sisaldavat toonikut, piima, vett ja taimeõli.

Soovitatav alates 8. eluaastast!
Lisa ostukorvi12,90 €